LEKTOŘI

EQUIKURZŮ

Umíš nebo víš něco, co na Equikurzech chybí?

Přidej se k nám!

Mgr. et Bc. Kristýna Šmídová

Zakladatelka vzdělávacích projektů Nechsenest.czEquikurzy.cz. Učí se a sama vyučuje zejména klasickou drezurou, ježdění bez udidla a ve volnosti a komunikaci s koňmi (nejen) na duchovní úrovni. Provozuje největší e-shop s jezdeckou literaturou v ČR www.shop.nechsenest.cz a zabývá se překlady a vydáváním jezdecké literatury v rámci Edice Podkova nakladatelství Computer Media. 

Za své poslání považuje vzdělávání, inspirování a motivování jezdců k hledání a nalézání harmonie, lehkosti, jemnosti a bezpodmínečného přátelství s koňmi. 

"Koně jsou naši učitelé a jejich blaho je vždy na prvním místě."

KURZY:

Bc. Kateřina Toušková

Fyzioterapeutka a instruktorka jezdectví, která se rozhodla tyto své dva koníčky propojit. Během své cesty za vzděláním absolvovala několik odborných kurzů v zahraničí a stala se tak i první oficiální trenérkou Franklin Method pro jezdce v Česku. Zabývá se především pohybovým tréninkem jezdců, kteří na sobě chtějí pracovat, řeší jejich asymetrie, problémy v sedu, a případné bolestí svalů a kloubů.

* Franklin Method® Equestrian Spine and Core Trainer
* Franklin Method® Equestrian Pelvis Trainer
* Franklin Method® Equestrian Lower Leg Trainer
* První licentovaný trenér Franklin Method® Equestrian v České Republice

KURZY:

 

MUDr. et MVDr. Lucie Šnyrychová

Jako lékařka lidská i zvířecí, Lucie dle vlastních slov považuje za důležité "Nechat koně mluvit."

Zajimá se o klasickou humánní i veterinární medicínu, manuální techniky, homeopatii, tradiční čínskou medicínu a další alternativní obory. 
Intenzivně se zajímá o sed jezdce, křivost jezdce a jeho působení na koně. Vzdělává se proto v rámci jezdecké metody Centered riding, pracuje s Franklin balls, S-bandem, therabendem a podobnými pomůckami. 

Aktivně závodní v parkurovém skákání a všestrannosti.

KURZY:

Ema Peřinová, EEBW

Studentka magisterského oboru Veterinární fyzioterapie na univerzitě v Anglii a držitelka titulu EEBW od společnosti Equinology, Inc. Pravidelně se účastní mnoha kurzů a seminářů týkajících se anatomie koní a různých terapeutických metod. Zaměřuje se na práci s měkkými tkáněmi a k tomu využívá zejména masážní techniky, myofasciální terapii a taky kraniosakrální terapii. Jejím cílem je pomáhat koním od bolesti a taky vzdělávat lidi v tom, jak pro své koně zajistit tu nejlepší péči.

„Práce se zvířaty pro mě vždy byla snem. Koně jsou neuvěřitelně citlivá a ochotná zvířata. Dělají pro člověka opravdu strašně mnoho a dopřávají nám všechny naše výmysly. Je naší zodpovědností jim zajistit péči a pohodlí té nejvyšší kvality a také jim naslouchat, když si říkají o pomoc. Nezažila jsem koně, který by neměl svůj důvod pro jakékoliv nežádoucí chování. Pojďme se o koních vzdělávat nejen v anatomii a biomechanice, ale i v jejich etologii, abychom jim mohli oplatit vše, co pro nás dělají.“

Chcete se stát členem týmu?

Máte pocit, že by se tu vyjímal i váš kurz či e-book? Rádi si poslechneme váš návrh!

Mgr. Barbora Voltrová

Při sportovní kariéře vystudovala magisterský obor buněčná a vývojová biologie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Od roku 2001 se 15 let věnovala modernímu pětiboji, ve kterém reprezentovala Českou republiku na ME, MS i závodech SP.  Na OH v Riu de Janeiru završila svou sportovní kariéru 25. místem a začala se věnovat práci s dětmi, józe, cestování, práci v laboratoři tkáňového inženýrství a posléze opět jezdectví a vlastní rodině.

Na základě svých zkušeností z vrcholového sportu (moderní pětiboj), jógy a hiporehabilitace, vytvořila projekt S koněm v harmonii, který má za cíl naučit jezdce i majitele koní, jak mohou pracovat se svým tělem tak, aby koni nevadili a uvolněně následovali pohyb koňského hřbetu. Stejný důraz klade i na schopnost relaxace, koncentraci, naladění mysli a usměrnění emocí při práci s koňmi.

KURZY:

  • Komplexní příprava jezdce (připravujeme)

Mgr. Ivona Poběžalová

Mgr. Ivona Pobežalová je profesionální lektorkou jógy a zdravotního pilates s více jak 13 letou praxí v tuzemsku i zahraničí. Neustále se vzdělává nejen v oboru zdravého pohybu, dechu, meditací, ale i v jezdectví a přístupu ke koním. Jejím miláčkem je 11letý španělský valášek, se kterým si užívá lekce akademického ježdění i nádherné vyjížďky přírodou v doprovodu neunavitelné border kolie. Obě její děti, 11 a 13 let, koně též milují a aktivně jezdí.

"Koně obdivuju a miluju od dětství. Fascinují mě, přitahují, nedokážu si představit život bez nich. Koně vnímám jako partnera. Bytost, kterou respektuji a zároveň vyžaduji jeho respekt i ke mně. Je to podobné jako v tanci – dvě samostatné jednotky, každá individuální, navzájem se respektující a vnímající a zároveň společně usilující o soulad, plynutí v rytmu jejich těl, dechu i energie."

KURZY:

Nikola Kováříková

Nikola se vždy chtěla naplno věnovat koním. Jejím snem je pomáhat koním a lidem na jejich společné cestě. Své kroky po absolvování střední odborné školy Jezdecké akademie s.r.o. v Mariánských Lázních směřovala na cestu dalšího vzdělání a po pracovní zkušenosti v rehabilitačním středisku Equiwell s.r.o. se začala věnovat studiu masážních technik a anatomických kurzů. 

Je autorkou projektu @Equine_study, působí jako redaktorka časopisu Koně a lidé a nově figuruje jako projektová manažerka Welfare group.cz neboli Welfare s přesahem.

,, Jsem přesvědčená, že to neznalost způsobuje, že lidé dělají chyby, se kterými se následně těžko vyrovnávají. V České republice bohužel stále není ideální množství kvalitních, ověřených a přeložených informací, a proto se na českých kolbištích děje, to co se tam děje.’’

KURZY:

  • Anatomie koně (připravujeme)
  • Anatomie koně v biomechanických souvislostech (připravujeme)

MVDr. Helena Pokorová

Veterinářka, chiropraktička a trenérka koní, autorka knih Somatopsychologie koní a Drezura se svědomím..
  
"Koně trpí mlčky, a mnohé nemoci se neprojevují ničím jiným, než zhoršenou trénovatelností. Je na nás, na koně zbytčně netlačit a raději najít příčinu. Věřím, že každý kůň, dostane-li k tomu příležitost, je více než ochotný spolupracovat a může se stát svému jezdci nejlepším přítelem. Tato víra mě vedla k zamyšlení, proč se nám často zdá, že opak je pravdou. Tak postupně vznikl obor somatopsychologie, který se z pohledu veterináře, trenéra a chiropraktika zabývá tím, proč kůň nechce a nebo nemůže spolupracovat."

KURZY:

Mgr. Alice Tomanová

Profesionální lektorka aerobicu pilates, zumby a fitness instruktorka.

LICENCE:

FISSAF FITNESS CORE - ČSAE
Fitness Istructor - Aerobic Professional  (Wellness School Evy Blahušové)
Speciální kurzy s udělením diplomu: Pilatesova metoda (Wellness School Evy Blahušové)
Diplom - Zumba FIT (Wellness School Evy Blahušové)

KURZY:

MVDr. Kateřina Junghansová