MÍT ŠŤASTNÉHO KONĚ

Webinář, který dost možná změní váš pohled na koně a jezdectví. Co když je celý systém jezdectví a výcviku koní postaven na špatných a velmi vratkých základech? Co když nastal čas, aby principy etiky, humanity a welfare byly ceněny více než poháry? Jsme připraveni na změnu, na kterou koně zoufale čekají?

Nejnovější veděcké poznatky o koních a jejich přirozených potřebách, filosofické otázky, etické principy a touha změnit každodenní realitu tisíců koní. To vše bylo motivací pro webinář "Mít šťastného koně." Pojďme se ponořit do témat, která mohou být nepříjemná, burcující, revoluční, ale zároveň také velmi hluboká, osvobozující a vedoucí ke zcela novým úrovním vnímání koní a komunikace s nimi. 

399 Kč

329,75 Kč bez DPH

INFORMACE O WEBINÁŘI

"Kůň se musí podvolit. Kůň musí poslechnout. Takhle se to dělalo vždycky. Jen si vymýšlí. Přidej. Přitlač. Zaber. Musíš mu ukázat, kdo tady rozhoduje. Tohle si zvykat nebude." Zní vám to povědomě? A opravdu toho chcete být součástí? Pokud i vy máte pocit, že je třeba se konečně postavit na stranu koní, tento webinář je stvořen přímo pro vás. 

Spousta jezdců má ve svém nitru takový vtíravý, neodbytný pocit, že něco je špatně. Jenže zdá se, že jsou s tímto pocitem sami. Všichni ostatní to přece tak dělají. Trenéři to vyžadují. Na závodech to přináší výsledky. Jenže tenhle malý otravný pocit, to je dobré znamení. Vaše intuice ještě není zcela zadupána tlakem okolí, ještě pořád ve vás věří. 

Koně nemohou křičet, ale mohou prožívat bolest. Nepláčou, ale jsou velmi emotivní. Neexistuje jediný vědecký výzkum, který by prokázal, že jejich emoce, prožívání, cítění a bolesti jsou méně důležité než ty lidské. Přesto se k nim chováme jako k nástrojům, které mají uspokojit naši touhu po radosti z pohybu, vítězství v soutěžích či po moci někoho vlastnit a ovládat.

My jezdci pácháme na koních obrovské množství chyb a nespravedlností. Málokdo však chce ubližovat záměrně. Jen jsme se nechali vtáhnout do paradigmatu, ve kterém je ignorování pocitů zvířat normou. Nic však není ztraceno. V jakýkoliv okamžik  můžeme říct: "DOST. V tomhle již pokračovat nebudu, mám na víc."

Každý z nás si může kdykoliv zvolit, jestli bude škodit nebo pomáhat. Volba je na vás. 

Témata webináře

  • Přirozenost a fyziologické potřeby koní.
  • Etické a filosofické otázky práce s koňmi.
  • Psychohygiena koní.
  • Sympatikus vs. parasympatikus.
  • Důležitost relaxace. 
  • Vliv duševního stavu jezdce na koně.
  • Jak být součástí změny.
  • A mnoho dalšího.

Za své poslání považuje vzdělávání, inspirování a motivování jezdců k hledání a nalézání harmonie, lehkosti, jemnosti a bezpodmínečného přátelství s koňmi. 

"Koně jsou naši učitelé a jejich blaho je vždy na prvním místě."

SLOVA AUTORKY

"I přes to všechno, co se děje, mám stále silnou víru v lidstvo a humanitu. Věřím, že lidé nejsou primárně zlí a že koním neubližují cíleně. Jen uvěřili špatným rádcům a nemluví přímo s koňmi. To musíme změnit. Vrátit lidem schopnosti, na které zapomněli."

O autorce:

Zakladatelka vzdělávacích projektů Nechsenest.cz a Equikurzy.cz. Učí se a sama vyučuje zejména klasickou drezurou, ježdění bez udidla a ve volnosti a komunikaci s koňmi (nejen) na duchovní úrovni. Provozuje největší e-shop s jezdeckou literaturou v ČR www.shop.nechsenest.cz a zabývá se překlady a vydáváním jezdecké literatury v rámci Edice Podkova. 

Pokud už jste si kurz již zakoupili,

přihlaste se zde: