Mindful leader: komunikační kurz s koňmi

Zážitkový seberozvojový program v luxusní jezdecké stáji, kde o komunikaci, mindfulness, leadershipu, relaxaci a hlavně sami o sobě zjistíte víc, než byste čekali. 

Osobní rozvoj, kde koně jsou inspirací i lektory

Team building, zážitkové učení i netradiční školení komunikačních a relaxačních technik. Jedinečný prožitek na vás čeká kousek od Brna v Jezdecké stáji Maneo a na Maršovském mlýně v údolí Bílého potoka.

Neočekáváme, že budete mít s koňmi zkušenost, vše důležité se dozvíte na místě. 

Naučte se být lepším šéfem/kolegou

Kurz je určen (mimo jiné) manažerům, vedoucím pracovníkům, team leaderům a všem, kteří řídí kolektivy či v kolektivu pracují. Dost možná posuneme vaše schopnosti vést, motivovat a spolupracovat na další úroveň. 

Individuální přístup

Chceme se vám naplno věnovat, proto je kurz omezen maximálně na 5 účastníků. Kurz otevíráme pro minimálně 4 účastníky. Pokud je vás méně, kurz doplníme dalšími zájemci. Máte-li specifická přání či požadavky, domluvíme se individuálně. Rádi vám vyjdeme vstříc.

Česky nebo anglicky

Není pro nás problém kurz uspořádat i v angličtině, případně češtinu a angličtinu dle potřeby kombinovat.

Seznamte se s pravými šlechtici

Aristokraté do posledního chloupku, vzácní kladrubští koně jsou světovým unikátem. Ne náhodou jsou národní kulturní památkou a krajina jejich chovu je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Nasajte magickou atmosféru Maršovského mlýna

Prohlédneme si zázemí pro chovné klisny s hříbaty v soukromém mlýně ze 14. století v nádherném prostředí údolí Bílého potoka. 

Nechte se inspirovat

Dozvíte se, jak komunikovat s koňmi a jak získané znalosti využít ve světě lidí. 

Vyčistěte si hlavu 

Zaručujeme vám, že si u nás odpočinete, necháte svůj běžný život na den za sebou a naučíte se, jak skutečně relaxovat.

Program kurzu aneb co vás čeká

Hlavní inspirací pro průběh kurzu jste vy

Na co se zaměříme

 • autentická komunikace: umíte sdělit to, co opravdu chcete?
 • leadership: jak účinně komunikovat bez nátlaku a manipulace
 • vnitřní klid: jak uklidnit sebe i ostatní a komunikovat bez napětí
 • řeč těla: naučte se ji číst a používat ve váš prospěch
 • harmonie: jak otevřeně komunikovat bez her a přetvářky
 • relaxace ve vypjatých situacích: jak zachovat klid a nastolit rovnováhu
 • soulad: buďte sami sebou za všech okolností
 • komunikační šum: jak se zbavit nánosů, které vám brání komunikovat efektivně

S koňmi o lidech

V teorii a praxi se dozvíte o specificích komunikace mezi koňmi a mezi koňmi a lidmi. Zejména si ale objasníme, proč je užitečné přenést tuto formu komunikace do praxe i v každodenním životě. Nové poznatky si budete moci vyzkoušet přímo s koňmi, během praktických lekcí. 

Seznámíte se se starokladrubskými koňmi – ušlechtilým a jedinečným plemenem, které je právem považováno za český národní klenot. Patří k nejstarším a nejvzácnějším koním světa. Kurz se uskuteční přímo ve špičkové chovné stáji černých kladrubských perel JS Maneo.  

Bezpečnost na prvním místě

Na koních se v rámci kurzu nejezdí, pracujeme s nimi ze země pod vedením zkušených, zodpovědných osob. Veškerá manipulace s koňmi je prováděna maximálně bezpečně a žádný účastník kurzu nebude nucen se účastnit aktivit, které by mu byly nepříjemné.

Gastronomické zážitky

Zaručujeme, že na dobroty, kterými vás budeme po celý den zahrnovat, budete ještě dlouho zasněně vzpomínat. 

Když hlava nestačí

Co když k efektivní komunikaci je třeba více než jen racionální argumenty? Jak zachovat klid v krizových situacích? Jak úspěšně vyjednávat bez nátlaku? Jak se vyrovnat se stresem a nečekanými výzvami? Jak se stát leaderem hodným následování?

Nejdůležitější informace rychle a jasně

Co vás určitě zajímá

KDE

Kurz se koná v Jezdecké stáji Maneo v Maršově u Veverské Bítýšky. Dojezd k nám je 30 minut z Brna a 15 minut ze sjezdu 178 na D1.

PRO KOHO

Kurz je ideální pro manažery, vedoucí pracovníky, kolegy, ale i jednotlivce. Maximální počet účastníků je 5, chceme se vám důkladně věnovat.

CO S SEBOU

Detailní pokyny ke kurzu obdržíte po přihlášení. S sebou nepotřebujete nic, jen pozitivní náladu a sportovní oblečení (hrozí mírné umazání).

CENA KURZU

Cena kurzu je 4 990 Kč bez DPH. V ceně je celodenní program (9:30-16:00) a vynikající občerstvení (2 x coffe break a luxusní oběd).

BUDU JEZDIT NA KONI

Nemusíte se obávat, na koně vás vysazovat nebudeme. Nabažíte se jich dost při práci ze země. Bezpečnost je u nás vždy na prvním místě.

JAK S POČASÍM

Krásné počasí je nejlepší, ale máme zázemí, ve kterém můžeme čelit i větru a dešti. Kamna a horké nápoje k dispozici.
Vynikající zážitek, interakce s koňmi bylo určité vystoupení z komfortní zony, plné respektu, ale velmi rychle se to přetvořilo ve velmi příjemnou zkušenost. Kurz byl výborně vedený, teoretická část obsahuje zajmavé informace o koních, které jsou pro nezainteresovaného človeka jedním velkým aha momentem, a aplikace těchto informací, chování a způsob komunikace koní do lidského světa, vyvolavá až pocit studu, jakým způsobem si lidé zbytečně komplikují vše. Návaznost na některé situace z kurzu mi ihned nepřišly naprosto nazorné (tedy přímo propojitelné s realným světem), ale postupem času, když si vzpomenu na kurz, tak v různých situacích kolem sebe, a často i u sebe pozoruji, co je špatně. Po absolvovaní kurzu z vás ze dne na den nebude komunikační expert, ale je to úžasné zrcadlo na sebe sama, díky němuž, lze začít se sebereflexí. Velmi jsem si celý den užil, v krásném a příjemném prostredi, a věřím, že opakovaní kurzu po čase, by jistě přineslo další poznatky.
ZdeněkRed Hat
Na tento kurz jsem jela bez očekávání čehokoli, ale především zvědavá. Už při příjezdu mě okouzlili koně ve stáji, protože jsem milovník starokladrubského koně. Dopoledne jsme si probrali základní informace o chování koní ve stádě a starokladrubských koních jako unikátním plemeni. Odpoledne jsme se přesunuli o pár kilometrů dál na Maršovský mlýn. To je skutečná oáza klidu a ve spojení s koňmi prostě perfektní. Po skvělém obědě jsme se vydali ke koním vyzkoušet si práci s energií a “rozhovor” s koněm. Musím přiznat, že zpočátku jsem byla trochu zmatená či nejistá, každopádně zážitek to byl silný. Ale až s odstupem času jsem si naplno uvědomila to, co jsem hned “neslyšela”. I díky tomu už se mohu teď naplno věnovat svému vlastnímu koni a pokračovat v tom, co v létě započalo. Děkuji za to!
Blanka

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rezervujte si termín

Termíny pro jednotivce:

Volná místa máme ještě v těchto termínech:

 • pátek 19. 4. 2024 (poslední volné místo)
 • pátek 17. 5. 2024 - (poslední volné místo)
 • pátek 14. 6. 2024

Termíny pro skupiny:

Dle dohody

Volejte

+420 724 976 226 (Po-Pá 8-17 hod)

E-mail

info@equikurzy.cz

V případě jakýchkoliv dotazů a nejasností neváhejte nás kontaktovat. 

Rádi pro vás připravíme individuální nabídku či upravíme program dle vašich přání. 

Napište nám

O lektorce

Mgr. Kristýna Šmídová

Autorka vzdělávacích projektů Nechsenest.cz, Equikurzy.cz a knihy Jak se stát lepším jezdcem, majitelka e-shopu s jezdeckou a veterinární literaturou, a oblíbeného jezdeckého podcastu Nech se nést anebo o koních a lidech, do jejíž šíře zájmů patří také překlady zahraniční jezdecké literatury (Edice Podkova), marketing, copywriting, koučink a osobní rozvoj.

Především je ale milovnicí koní a aktivní jezdkyní. V JS Maneo se stará mimo jiné o prodej koní do zahraničí. 

JS Maneo

Jezdecká stáj Maneo patří ke špičkovým chovatelům vzácných a ušlechtilých starokladrubských vraníků. Pyšní se nádhernými koňmi s dobrým charakterem i výkonností, kteří se pravidelně umisťují na předních místech ve výkonnostních zkouškách kladrubských koní. 

Koně z chovu JS Maneo dělají radost svým majitelům v Čechách i v zahraničí a působí i jako služební koně v řadách městské policie Praha a Ostrava.  

Plemenný hřebec z chovu JS Maneo Solo Farola XXX byl dokonce zvolen nejkrásnějším koněm České republiky roku 2015. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Další informace

Platba

 • Cena kurzu je 4 990 Kč bez DPH (6 037,9 Kč s DPH) na osobu. Kurz otevíráne pro minimálně 4 účastníky, přihlásit se ale můžete i v menším počtu, připojíme k vám někoho dalšího. Maximální počet účastníků kurzu je 5. Pokud máte specifické požadavky na počet účastníků či průběh kurzu, připravíme vám individuální nabídku.
 • Termín kurzu je považován za rezervovaný a potvrzený po zaplacení plné ceny kurzu. Je možné platit převodem i kartou, platební údaje vám budou po přihlášení zaslány na e-mail spolu s dalšími informacemi a organizačními detaily kurzu.

Storno podmínky

 • Z vážných důvodů na straně účastníků je možné přeložit dohodnutý termín kurzu. Při nahlášení změny do 8 dnů před plánovaným termínem je první změna termínu zdarma. Při druhé a další změně a při změně nahlášené 7 a méně dní před začátkem kurzu si účtujeme poplatek 3 000 Kč. 
 • Pokud by byl termín zrušen ze strany pořadatele, pořadatel se zavazuje nabídnout účastníkům co nejbližší nový termín. 
 • Pokud by se kurz nemohl uskutečnit z důvodu vládních či epidemiologických opatření, pořadatel s účastníky se dohodnou na novém termínu. 

Organizační pokyny

 • Veškeré organizační detaily kurzu vám zašleme e-mailem po přihlášení. 
 • Na místě budete poučeni o bezpečném pohybu ve stáji. V přítomnosti koní se budete pohybovat vždy se zkušeným doprovodem a nebudete vystaveni nebezpečným či nekomfortním situacím. 
 • V areálu stáji se smí kouřit pouze na vyhrazených místech. 
 • Z důvodu bezpečnosti účastníků i koní nesmí být účastníci kurzu pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.